Aren Çeviri'ye Hoşgeldiniz | Hizmet Başlıklarımız

    çatalca yeminli tercüme

    çatalca yeminli tercüme, Noter tarafından tasdik edilmiş çeviri-tercüme hizmetidir. Bu tür çevirilerin, noter tasdik işlemi öncesinde yeminli mütercim-tercümanlar tarafından yapılarak imza edilmeleri gerekmektedir. Çevirinin-tercümenin noter tarafından tasdik edilebilmesi için kaynak (orijinal) metnin ve çevirinin sahip olması gereken bir takım özellikler ve kurallar mevcuttur. Bu unsurlar ağırlıklı olarak metnin içeriği ve resmiyet durumu ile ilgilidir. Dolayısıyla her çeviri-tercüme noter tarafından tasdik edilemeyebilmektedir. Ayrıca, herhangi bir yeminli tercüman tarafından yapılmış herhangi bir çeviri-tercüme herhangi bir noter tarafından tasdik edilemez.

    Söz konusu tasdik işlemi sadece, o çeviriyi-tercümeyi yapan yeminli mütercim-tercümanın kaydının bulunduğu noterde yaptırılabilir. Yeminli tercüme hizmetinde, çeviri-tercüme ücretine ek olarak ilgili tasdik işlemi sırasında notere tasdik ücreti ödenir.

    Yeminli tercüme tasdiki yaptırılabilecek evraklara örnek olarak diplomalar, evlilik cüzdanları, faturalar, lisanslar, mahkeme kararları, nüfus cüzdanları, nüfus kayıt örnekleri, pasaportlar, sürücü belgeleri, ticaret sicil evrakları, transkriptler, uygunluk beyanları sayılabilmekle birlikte, mevzuata ilişkin gerekli ölçüt ve şartları karşılayan diğer her nevi belge de yeminli tercüme tasdikine tabi olabilmektedir.

    DETAYLAR ve FİYATLARIMIZ İÇİN İLETİŞİM SAYFAMIZDA YER ALAN NUMARALARIMIZDAN BİZE ULAŞIN..

Adres